Akcje społeczne

Postanowienia noworoczne realizujmy razem z dzieckiem

Informacja prasowa Postanowienia noworoczne realizujmy razem z dzieckiem! W styczniu większość nas myśli z nadzieją o rozpoczynającym się roku. Mamy swoje śmiałe plany i postanowienia.

Informacja prasowa

Postanowienia noworoczne realizujmy razem z dzieckiem!
W styczniu większość nas myśli z nadzieją o rozpoczynającym się roku. Mamy swoje śmiałe plany i postanowienia. Jednak bardzo często po kilku miesiącach, pochłonięci codziennością, tracimy motywację, by realizować nasze noworoczne obietnice.

Odłożenie na bok realizacji postanowień tłumaczymy zapominalstwem, brakiem czasu czy widocznych efektów. Najczęściej są to jednak wymówki, gdyż tak naprawdę nie odnajdujemy w sobie prawdziwej motywacji do działania i zmian. Chcemy prowadzić zdrowszy i aktywniejszy tryb życia, schudnąć, więcej czasu poświęcać na rozwój własnych pasji, zmniejszyć poziom stresu – to bardzo często powtarzane postanowienia noworoczne. Z drugiej jednak strony, zbyt łatwo się poddajemy i wracamy do starych nawyków.

A gdyby tak postanowienia realizować razem z dzieckiem…

Dlaczego to dobry pomysł?

• Dzieci interesują się światem

Chłoną informacje, jakie przekazują im media oraz rówieśnicy. Uważnie słuchają i zapamiętują rozmowy dorosłych. Najczęściej wiedzą, czym są takie postanowienia noworoczne i ten fakt należy dobrze wykorzystać! Uczmy dzieci od najmłodszych lat, czym jest konsekwencja, analiza własnych potrzeb, rozwój i postęp. Same pojęcia mogą wydawać im się skomplikowane, jednak w praktyce chodzi po prostu o to, by razem z dzieckiem zastanowić się, co możemy w tym roku zrobić dla siebie dobrego, co zmienić, i jak to realizować, by pojawiły się pozytywne efekty naszych działań.

• Dzieci chcą więcej czasu spędzać z rodzicami

Ani rówieśnicy, ani komputer, na pewno nie zastąpią dziecku wyjątkowej więzi, jaka łączy je z rodzicami. Wzmocnijmy ją poprzez wspólne realizowanie postanowień noworocznych! Chcemy zdrowiej żyć? Zacznijmy gotować wspólnie z dzieckiem, przygotowywać posiłki z naturalnych składników. Uprawiajmy razem sport, a siedzenie przed monitorem zamieńmy na rodzinne gry planszowe. Dla nas, dorosłych, to będzie zarówno okazja do realizacji postanowień noworocznych (dziecko jest przecież najważniejszą motywacją). Efekty w postaci choćby lepszego samopoczucia i szczuplejszej sylwetki zobaczymy już wkrótce, co tylko zmotywuje całą rodzinę do dalszych działań.

A to już wiesz?  Edukacja chroni przed ubóstwem

• Dzieci lubią rywalizację i chętnie uczą się nowych rzeczy

Kto zrobi więcej brzuszków, kto szybciej dobiegnie do najbliższego drzewa albo przygotuje sałatkę? Realizacja postanowień noworocznych to okazja do wspólnej zabawy i mnóstwa radości! Każda wygrana wzmacnia poczucie własnej wartości u dziecka, a osiąganie wymiernych rezultatów uczy systematyczności i zapału do pracy. W nowym roku takie postanowienia można realizować zarówno w domu, jak i w szkole. Zaproponujmy na wywiadówce udział klasy naszego dziecka w programie edukacyjnym Porcja Pozytywnej Energii. Ten bezpłatny, ogólnopolski program organizowany przez firmę Crispy Natural, skierowany jest do szkół podstawowych promuje i uczy, jak żyć zdrowo, dobrze się odżywiać i być eko. To także konkurs, w którym klasy mogą wygrać cenne nagrody dla szkół, przygotowując wspólnie prace plastyczne.

Nie czekajmy z realizacją postanowień noworocznych. Zmieniajmy się na lepsze razem z dzieckiem. Spędzajmy z rodziną więcej czasu, mądrze go wykorzystując. Drobnymi krokami, motywując się nawzajem, osiągniemy to, na czym nam zależy, a w przyszłym roku o tej samej porze z satysfakcją będziemy mogli powiedzieć sobie – tak, udało się!:)

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy